

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 50 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 115 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 7.5 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08822
Ext.Price$0.08822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08822 | $0.08822 |
| 10 | $0.07895 | $0.78950 |
| 50 | $0.07066 | $3.53300 |
| 100 | $0.06278 | $6.27800 |
| 500 | $0.05578 | $27.89000 |
| 1000 | $0.05332 | $53.32000 |
| 3000 | $0.05096 | $152.88000 |
| 5000 | $0.04822 | $241.10000 |
